Kaip gydyti slogą nemokančiam pūsti nosies vaikui?

Mažus vaikus ištisus metus gali užklupti įvairios ligos, iš kurių viena yra peršalimas. Sloga yra gleivinės uždegimas, kuriam būdingas nosies užgulimas ir gleivių išsiskyrimas. Slogos metu išsiskiria pilkšvos spalvos gleivės, kurios vėliau gali įgauti geltoną arba žalią spalvą. Daugumai vaikų peršalimo pradžioje pakyla temperatūra. Vaiko akys gali pradėti ašaroti, patinti limfmazgiai. Dažniausiai slogą sukelia virusinė liga, tačiau ją gali sukelti ir bakterijos; bakterijoms pradėjus energingai daugintis peršalimas gali virsti vidurinės ausies uždegimu arba sinusų infekcija.

Jeigu vaikas yra labai mažas, jis nemoka pats išpūsti susikaupusių gleivių, o gali traukti jas dar giliau į nosį. Kaip tokiu atveju padėti vaikui? Toliau pasidalinsime keliais naudingais patarimais ir rekomendacijomis.

Vaikui susirgus sloga padės elektrinis nosies aspiratorius

Skirtingai nei suaugusieji, vaikai nemoka tinkamai išpūsti nosies. Būtent todėl elektrinis nosies aspiratorius „Nosiboo“ yra svarbi vaikų peršalimo gydymo priemonė. Aspiratorius yra sukurtas bendradarbiaujant su specialistais ir gydytojais, todėl yra patogus ir tinkamas vaikams. Nosies aspiratoriaus „Nosiboo“ siurbimo galios stiprumą galima reguliuoti. Jeigu išskyros yra skystos, reikėtų naudoti mažesnę galią, o jei tirštesnės – stipresnę. Nosies aspiratorius iš kūdikio nosies pašalina išskyras, todėl mažylio kvėpavimo takai vėl būna švarūs ir neužgulti.

Kaip naudoti elektrinį nosies aspiratorių?

Norėdami naudoti nosies aspiratorių, priglauskite kūdikio nugarą prie savo krūtinės. Taip pat galite paguldyti kūdikį ant lovos, ir naudodami pagalvę, pakelti jo galvą ar viršutinę kūno dalį šiek tiek aukščiau. Elektrinio nosies aspiratoriaus antgalį įkiškite į mažylio šnervę, nukreipkite į išorinį akies kampą ir švelniai judinkite antgalį šnervėje. Tai – geriausias būdas iš nosies pašalinti gleives. Jeigu nosies aspiratoriaus galią galima reguliuoti, priklausomai nuo išskyrų tirštumo, reikia pasirinkti tinkamą darbinį aspiratoriaus greitį. Iš nosies pašalinus gleives, prietaiso galvutę ir antgalį reikia nuplauti drungnu vandeniu ir išdžiovinti.

Slogos gydymas yra svarbus siekiant išvengti vidurinės ausies uždegimo ir sinusų  infekcijų

Vidurinės ausies uždegimą sukelia virusai arba, rečiau, bakterijos. Paprastai vaikai vidurinės ausies uždegimu suserga peršalę; retesniais atvejais uždegimą gali sukelti alergija, dėl kurios paburksta nosies ertmės ir gerklė. Dėl patinimo vidurinėje ausyje pradeda kauptis gleivės ir skysčiai. Ypač dažnai vidurinės ausies uždegimu serga 6–15 mėnesių vaikai, nes vaikų Eustachijaus vamzdis yra siauresnis ir horizontalioje padėtyje. Vidurinės ausies uždegimo simptomai yra ausies skausmas, karščiavimas, bendras negalavimas, galvos skausmas ir klausos sumažėjimas. Jeigu vaikas dar nemoka kalbėti, otitą rodo dažnas ausies lietimas ir trynimas.

Sinusitas atsiranda sinusuose susikaupus gleivėms ir pūliams. Nosies ertmė yra sujungta su prienosiniais ančiais, kuriuose yra oro, tačiau peršalus jie prisipildo gleivių ir pūlių, todėl susergama sinusitu. Sinusitas greičiau išsivysto, jeigu asmuo turi siauras sinusų angas, kurios patinusios užsidaro ir susikaupęs sekretas užpildo sinusus. Sinusito simptomai yra ilgai užsitęsusi sloga, gelsvos išskyros ir sunkumo jausmas skruostų srityje. Suprastėja ir uoslė, skonio juslė. Todėl norint išvengti sinusų infekcijų, yra svarbu kuo anksčiau pradėti naudoti nosies aspiratorių ir pašalinti nosies ertmėje susikaupusį sekretą. Mažų vaikų sinusai dar nėra visiškai išsivystę, todėl nuo sinusų infekcijų dažniau kenčia mokyklinio amžiaus vaikai.

Kada peršalus vaikui reikėtų kreiptis į gydytoją?

Kūdikių kvėpavimo takai siauresni ir labiau patinsta, todėl kūdikių peršalimo ligas reikia pradėti gydyti kuo anksčiau. Dažniausiai suaugusieji nuo peršalimo ligų išgyja per savaitę, tačiau tinkamai negydant, kūdikiams liga gali užtrukti ilgiau. Paprastai kūdikių peršalimas pagydomas per dvi savaites. Jeigu per dvi savaites sloga neatslūgo, reikėtų kreiptis į gydytoją.